…alebo…

Múzeum pre deti

Ak vaše deti poznajú názvy všetkých dinosaurov naspamäť odpredu dozadu, určite sa potešia keď ich zoberiete v Madride do múzeá prírodných vied. Viac ako 6 miliónov exemplárov rozdelených do kategórii ako paleontológia alebo ľudská evolúcia. V sekcii Stredozemného mora nájdete 5 metrového obrovského kalamára a už vo vestibule vás bude čakať africký slon. Viete si predstaviť obdiv v očiach vaších detí keď sa priblížia k 20 metrovej kostre veľryby?  

Koľko vás to bude stáť?

Lístok pre dospelého stojí 6 € a pre deti do 16 rokov 3 €. Aktuálne je prístupná dočasná expozícia týkajúca sa Oceánov, ktorá pre dospelých stojí dodatočných 3,50 € a pre deti 2,50 €.

Ako sa dostanete do Múzea?

Od zástavky metra Gregorio Maraňón na ulici Paseo de la Castellana je to len zopár metrov. Môžte tam prísť oranžovou linkou číslo 7 alebo tmavomodrou 10-kou.

Kedy tam môžete ísť?

Od utorka do piatka medzi 10 a 17 hodinou a cez víkendy a štátne sviatky od 10 do 20. V auguste zatvárajú už o 16.  Ak si  chcete prd návštevou časy potvrdiť, napíšte mi 🙂


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: