Rozhodli ste sa, že si spravíte výlet na víkend do Madridu. Kúpili ste si letenku, zarezervovali si ubytovanie a čo ďalej? Začnete googliť „čo vidieť v Madride„, „čo navštíviť v Madride„,  robíte si poznámky, pýtate sa na Facebooku ľudí v skupinách, pozeráte na Tripadvisore, kde sa oplatí najesť, ktoré múzeá sa oplatí navštíviť… A ani neviete ako, strávili ste posledný týždeň celé večery na počítači, hľadajúc informácie o Madride. A aj tak máte z toho guláš. Príliš veľa informácií od príliš veľa ľudí, ktorí možno majú úplne iné preferencie ako vy. Nebolo by to jednoduchšie, keby vám pomáhal slovenský sprievodca Madridom?

Koľko stojí hodina vášho času?

Madridčanka – slovenský sprievodca Madridom vám za 3 hodiny PREHLIADKY dá viac informácií, ako google za 5 hodín vyhľadávania.

Možnože plánovanie nie je vaša silná stránka…Prídete teda do Madridu, miniete 30 € za taxík do hotela, hoci je ľahko dosiahnuteľný mestskou dopravou v Madride. V lepšom prípade miniete 20 € na osobu za nevýhodný trojdňový turistický lístok na metro a strávite 2 hodiny, kým sa do hotela vôbec dostanete.  Na druhý deň sa plní energie zobudíte o 7 ráno, chcete si ísť dať niekde kávu a nechápete, že všetko je zatvorené…

Začnete bez ladu a skladu obiehať pamiatky, ktoré narýchlo vyhľadáte na internete v článku „čo vidieť v Madride„. Ráno idete na námestie Sol, vidíte pred sebou peknú budovu, na wikipédií si prečítate, ako sa volá, kedy bola postavená, spravíte nejaké fotky a idete ďalej. Vôbec netušíte, aké zvyky a udalosti sa s týmto námestím spájajú.

V lepšom prípade vás upúta jeden z dáždnikov „Free Walking Tour“ (ktorý nie je tak celkom free) a zúčastnite sa prehliadky v angličtine alebo inom európskom jazyku. Možno zachytíte tak polovicu a zvyšok poznaniachtivých turistov vám nedá šancu ani sa nič spýtať. Aké by to bolo, keby vás sprevádzal slovenský sprievodca Madridom?

Po prehliadke, okolo jednej na obed na vás príde hlad, a keďže ste práve v okolí Plaza Mayor a neviete, ako to tu v Madride funguje, sadnete si na nablýskanú terasu a chytíte sa do turistickej pasce. Za pohárik sangrie zaplatíte 8€ a nedajú vám k nej ani len olivy. O kompletnom obede ani nehovorím. „Pravá španielska paella“ , ktorú práve rozmrazili vás vyjde 30€ na osobu. Po obede na vás vyskočí jeden z mnohých pouličných „umelcov“ v kostýme supermana, vy si s ním spravíte fotku (veď to je sranda, nie?) a potom vám nedá pokoj kým mu nedáte pár eur. Slovenský sprievodca Madridom by vám pritom nielen ušetril peniaze, ale aj odporučil reštaurácie, kde varia naozaj dobre.

Dni idú ďalej, vy sa motáte po Madride, a stále neviete, že paella nie je španielske národné jedlo  alebo že Španieli obedujú najskôr o druhej. Poobede sa idete pozrieť na štadión Real Madridu Santiago Bernabeu a hodinu čakáte v rade. Potom si uvedomíte, že ste chceli ísť aj do múzea Prado ale už nemáte veľa času, tak si kúpite lístok online cez veľký portál predaja vstupeniek a znova zaplatíte zbytočne veľa…

Je čas ísť domov a vy si uvedomíte, že ste videli len tie najdôležitejšie pamiatky, za 3 dni minuli 300 € a neviete, ako sa v Madride žije.

Čo vám dá slovenský sprievodca Madridom?

Prečo sa oplatí spoznať Madrid s Madridčankou?

 • Individuálna prehliadka po slovensky len pre vašu skupinu
 • Uvidíte všetko čo „TREBA VIDIEŤ V MADRIDE“ v rámci centra
 • Naučíte sa kopec zaujímavostí o histórii ale aj kultúre Španielska
 • Porozprávam vám pikošky, ktoré v cestovateľskej príručke o Madride nenájdete
 • Dozviete sa, ako sa v Madride žije
 • Prejdeme zaujímavými uličkami, ktoré skrývajú tajomstvá a inak by ste ich pravdepodobne vynechali

Možnosť objednať si asistenciu počas celého pobytu v Madride

 • Už pred návštevou Madridu vám budem k dispozícii cez mail alebo whatsapp
 • Budem vás čakať na letisku a odprevadím vás najrýchlejším/najlacnejším, alebo jednoducho pre vás najlepším spôsobom na hotel
 • Poradím vám dobrú reštauráciu/bar na večere/raňajky pri hoteli
 • Spolu naplánujeme celý váš pobyt, aby ste toho stihli vidieť a zažiť čo najviac a presunmi stratili čo najmenej času
 • Pomôžem vám kúpiť lístky do múzeí, na atrakcie atď.
 • Poradím vám aj reštaurácie v častiach Madridu, kde sa budete hýbať, takže do turistickej pasce sa nechytíte. Samozrejme, berúc do úvahy váš rozpočet
 • Budem váš „priateľ na telefóne“ počas celého vášho pobytu v Madride


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *