Televízne programy

V gastronomickom cestopise Cestou Necestou sa môžete zoznámiť s gurmánskymi špecialitami a zvykmi v Madridu. Naučím vás, ako šúpať krevety, uvidíte iberské prasiatka, zistíte, ako sa varí typické madridské Cocido a pôjdeme aj na tapas.

V októbri 2019 som bola pozvaná do relácie  Za Hranicami televízie TA3 s témou Madrid. Rozprávala som o živote v Madride a vysvetlila, ako som sa do Madridu dostala, prečo ho mám tak rada a prezradila aj niektoré z mojich obľúbených miest.

Články v online magazínoch

V rubrike Slováci v Zahraničí som zodpovedala otázky o tom, či je niečo, na čo si neviem zvyknúť, či som sa niečoho musela vzdať,  čo by som priniesla zo Španielska na Slovensko a ako je na tom španielska byrokracia.

Rozhovor o koronavíruse MadrideV tomto rozhovore zo začiatku marca 2020 sa dozviete ako prežívame karanténu v najväčšom epicentre v Španielsku v období, keď už je nakazených vyše 70 000 ľudí.

Rozhovory vo forme audio

Krátky 5 minútový rozhovor s Evou Kopeckou zo španielskej redakcie Slovenského Rozhlasu  o tom, prečo som sa rozhodla rozbehnúť si business ako sprievodkyňa, čo turistov na Madride láka a aké sú moje ďalšie plány. Nahrávali sme ho počas vianočných prázdnin 2019 v Bratislave.

Hodinový podcast s Andreitou Miklas žijúcou v Zaragoze, v ktorom sa dozviete, čo sa mi na Madride páči najviac a čo najmenej, čo prinášam zo Španielska na Slovensko a naopak a že nie všetko, čo povedia Španieli je podpísané notárom. Hovorím aj o online škole španielčiny, ktorú sme vytvorili s Luisom – Tu amigo español

Články o Madride na iných blogoch

Pre blog Ivany Kudrnovej, ktorá učí Španielčinu som napísala veľmi kompletný článok o Madride. Vyvrátila som niektoré stereotypy o španieloch, prezradila ako spoznať autentický madridský bar a spomenula aj madridské hory.

Andreita je Slovenka, ktorá žije v Zaragoze a píše blog o živote v Španielsku. Spoznali sme sa cez internet a rozhodli sa spraviť si „výmenný pobyt“. O jej návšteve Madridu, pri ktorej som ju spolu s jej priateľom Viktorom sprevádzala napísala článok.