V gastronomickom cestopise Cestou Necestou sa môžete zoznámiť s gurmánskymi špecialitami Madridu. Dozviete sa, čo to je tapas a ako to vyzerá, keď sa večer stretneme sa kamarátmi. Naučíme sa šúpať krevety vo vyše storočnom bare,  zistíme, ako rozoznať dobrý jamon a dokonca vás pozývam aj k svokrovi domov, aby ste videli ako sa pripravuje madridská špecialita „cocido madrileño“. Zavítame aj na farmu, kde žijú ako prasce v žite iberské prasiatka „cerdos ibéricos“ a býky „toros bravos“, ktoré sa šľachtia na býčie zápasy v aréne. Všetko to zakončíme na temperamentnom predstavení flamenca.

 

 

Pre TA3 som v relácii Za Hranicami porozprávala o živote v Madride. Vysvetlila som, ako som sa do Madridu dostala, prečo ho mám tak rada a prezradila aj niektoré z mojich obľúbených miest.

 

 

 

V rubrike Slováci v Zahraničí som zodpovedala otázky o tom, či je niečo, na čo si neviem zvyknúť, či som sa niečoho musela vzdať,  čo by som priniesla zo Španielska na Slovensko a ako je na tom španielska byrokracia.

 

Pre blog Ivany Kudrnovej, ktorá učí Španielčinu som napísala veľmi kompletný článok o Madride. Vyvrátila som niektoré stereotypy o španieloch, ktoré v Madride neplatia, prezradila ako spoznať autentický madridský bar a spomenula aj madridské hory, ktoré milujem.