ZADARMO v konkrétnych časoch

Múzeum Prado

Kto nikdy nepočul o Múzeu Prado? Vo svojej zbierke má obrazy takých géniov, akými sú Goya alebo Velazquéz. Celkovo vlastní 8600 obrazov a vyše 700 sôch, takže ak ste milovníkom umenia, nešetrite, kúpte si za 15 € lístok a strávte tu pokojne aj celý deň! Ak sa v umení až tak nevyznáte, ale radi by ste sa kamarátom pochválili, že te videli Velazquezove „Las Meninas“, príďte ktorýkoľvek deň týždni 2 hodiny pred zatvorením.

ZADARMO

pondelok – sobota medzi 18:00 a 20:00 h

nedele a sviatky medzi 17:00 a 19:00 h

 

Múzeum rEIna Sofia

Ok, možnože ani tie „Las Meninas“ vám nič nehovoria….Ale žeby ste nikdy nepočuli o Picassovej „Gernike“? Práve tento 8 metrov dlhý a takmer 4 metre vysoký obraz nájdete za nepriestrelným sklom v múzeu Reiny Sofie. Okrem iného budete môcť oceniť aj obrazy surrealistov ako Dalí alebo Joan Miró a kubistu Juana Grisa. Podobne ako v Prade posledné hodiny sú zadarmo. A jeho budovy v Parku Retiro (Palacio de Cristal a Palacio de Velazquez), ktoré vystavujú súčasné umenie, sú zadarmo stále.

ZADARMO

pondelok – sobota (okrem utorka) medzi 19:00 a 21:00 h

nedele a sviatky medzi 13:30 a 19:00 h

Múzeum Thyssen-Bornemisza

Ak máte radi impresionizmus, príďte sa pozrieť na zbierku baróna Thyssen-Bornemisza. Jej súčasťou sú obrazy takých velikánov  akými sú Monet a Degas alebo Gaugain a Van Gogh.  Múzeum vlastní obrazy svetovej maľby od stredoveku až po koniec XX. storočia.

ZADARMO

pondelok  medzi 12:00 a 16:00 h

Kráľovský palác

Prísť do Madridu a nenavštíviť Kráľovský Palác je ako ísť do Amsterdamu a nedať si aspoň jeden brownie 😛 Keďže ide o najväčší kráľovský palác v západnej Európe, bol finančne náročný na údržbu, a preto kráľovská rodina sa presťahovala do skromnejšieho paláca mimo centra Madridu. Vďaka tomu dnes máme možnosť obdivovať niektoré z celkom 3418 miestností zariadené tak, ako v XVIII. storočí za vlády Carlosa III.. Súčasťou múzea je aj kráľovská zbrojnica a miestnosť s kráľovskými klenotmi.

ZADARMO

pondelok – štvrtok medzi 16:00 a 18:00 h (október až marec) 

pondelok – štvrtok medzi 18:00 a 20:00 h (apríl až september)

 

Múzeum Ameriky

Ak sa chcete niečo naučiť o starodávnej kultúre Mayov, Aztékov alebo Inkov, nemusíte chodiť ďaleko…Madridské Múzeum Ameriky vystavuje etnografické objekty tohto kontinentu za veľkou mlákou. Je len na skok od vyhliadkovej veže Faro de Moncloa, takže môžte zabiť dve muchy jednou ranou.  Vstup stojí len 3€, takže pokojne tam môžte ísť od utorka do nedele medzi 10:00 a 15:00. Vo štvrtok je otvorené do 19:00

ZADARMO

štvrtok a nedeľa po 14:00