Ak máte radi hory, tie Španielske si zamilujete! Tak ako ja a môj madridčan Luis toto leto, keď sme sa rozhodli odísť z rozhorúčeného Madridu do Pyrenejí. Čakala nás aktívna dovolenka v Pyrenejach. Bolo to už dlho, odkedy sme naposledy cestovali po Španielsku. Prvý rok môjho života v Madride, počas veľkonočných prázdnin sme navštívili Asturias. Druhý rok sme v lete ochutnali vynikajúce morské plody, aké ponúka len Galícia a užili si pláže, aké ponúkajú len Baleárske ostrovy (Ibiza a Malorka) a za posledných 6 rokov sme niekoľko krát navštívili rôzne Kanárske ostrovy. To už ale bolo dávno. Teraz náš čakal sever Španielska.

Pyreneje – Španielske veľhory

Pyreneje sú prirodzenou hranicou medzi Španielskom a Francúzskom a so svojimi vyše 3000 metrami nad morom a 430 kilometrami na dĺžku sú jedným z najväčších pohorí v Španielsku. Také sú veľké, že prechádzajú cez 4 rôzne autonómne časti: Baskitsko, Navarra, Aragón a Katalánsko. Museli sme si teda na preskúmanie vybrať len jednu z nich. Kvôli vzdialenosti od Madridu a odporúčaniam kamarátov sme sa rozhodli pre Aragónske Pyreneje, konkrétne národný park Ordesa a Monte Perdido.

Našou základňou bol Camping Río Ara pri dedinke Torla, ale spoznali sme ho o deň neskôr ako sme predpokladali. Prečo? Prečítaj si článok „Výstup na Monte Perdido“, v ktorom píšem o tom, ako sme zdolali jeden z najvyšších vrcholov Pyrenejí . Dovolenka v Pyrenejach však nie dobrý nápad len pre skúsených turistov. Ak máte radi prírodu, môžete si užiť prechádzky v obklopení hôr popri rieke Ara. Prečítaj si, na aké krátke treky z dediny Torla sme sa počas našej dovolenky v Pyrenejach vybrali my s Luisom. A ak chceš vedieť, aké prechádzky a treky si užila moja kamarátka Andreita Miklas, slovenská blogerka zo Zaragozy, prečítaj si jej článok, v ktorom píše, že na dovolenku v Pyrenejách ju zlákali nádherné výhľady a krásne dediny.


Alex

Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *