….alebo…

Madrid ako na dlani

De Madrid al cielo Skybar

Najúžasnejší výhľad na Madrid! Vstupné síce stojí 5 € pred 18:00 a 10 € neskôr, ale vidieť celé mesto z takej výšky je zážitok, ktorý by ste si počas vašej dovolenky v Madride nemali nechať ujsť. Navyše, terasa má výhľad 360 stupňov, takže uvidíte nielen Gran Víu, Kráľovský Palác a Park Casa de Campo, ale aj mrakodrapy na severe Madridu. Bol otvorený len pred pár mesiacmi a drinky, ktoré ponúkajú v bare o poschodie nižšie sú najvyššej kvality.

Urban

Urban bol prvým hotelom, ktorý otvoril svoju chic terasu pre širokú verejnosť a práve preto je aj prvou terasou na mojom zozname. Ide o jednu z najlepších terás vo štvrti Barrio de las Letras a na svoje si príde každý: barové stoličky, kreslá, váľandy, “puffs” a bazén za rohom. Okrem klasických koktejlov, vyše tridsiatich druhov gin-tonicov a šampanského tu každý rok prídu s originálnym nápadom. Tentokrát koktejly s japonským vínom saké. Dá sa tu aj najesť, ale pripravte si peňaženku. Na druhej strane, gastronomický zážitok zaručený.

El hotel de las Letras

Nech nás nezvedienepomýli meno tohto hotela. Nenachádza sa vo štvrti Letras, ale priamo na vibrujúcej ulici Gran Vía, takže zastaviť sa po nákupoch na relaxačný drink môže byť celkom dobrý nápad. Z terasy na siedmom poschodí sa námvám naskytne výhľad na (najemblematickejšie) najvýznamnejšie?najsymbolickejšie? najmonumentálnejšie? budovy Madridu. Oproti iným terasám nezvykne byť taká preplnená a kokteil s tapasom si budete môcť vychutnať relatívne v kľude. Špecialitou sú mojitá a Gin & Tonicy.

Indigo

Objednajte si drink v bare na 11. poschodí s dekoráciou inšpirovanou ulicou Gran Vía, na ktorej sa nachádza a choďte si ho vychutnať na terasu na 12. poschodí. Hovorí vám niečo pojem infinite pool? Bazén, ktorý akoby nemal konca kraja a končil priamo v nebi. Výhľad je síce obmedzený, ale správnym smerom. Ak si návštevu časovo dobre naplánujete, užijete si prekrásny západ slnka. Čo sa týka nápojov, (výberu) na výber ich je neúrekom, takmer 100 rôznych koktejlov. Ak nejdete na kávičku, pripravte si aspoň 10 €.

The Room Mate Oscar

Vyvezte sa na vrch hotela Room Mate Oscar a užite si 360 stupňový výhľad na skyline Madridu z tejto lounge terasy. Stoličky, gauče, dokonca postele…Máte na výber! V lete dokonca môžte popíjať drink s nohami namočenými v bazéne. V zime sa zase nemusíte obávať chladu, pretože pred pár rokmi vybavili terasu transparetnými panelmi a vyhrievacím systémom. Vyberte si jeden z tridsiatich koktejlov a keď začne hrať hudba, nehanbite sa a zatancujte si! Jediné, s čím treba rátať, je cena koktejlov…

El paracaidista

Na rozdiel od ostatných terás otvára už naobed, takže si tu kľudne môžete ísť vychutnať aj poobednú kávičku. Jeho štýl a publikum sú tiež rozdielne od predchádzajúcich. Definovala by som ich skôr ako hipster než „high class“. Táto 350 metrov štvorcových veľká plocha je pokrytá umelým trávnikom a stoly sú drevené a pozdĺžne, kto vie, možno sa vďaka tomu dáte do reči s nejakým madridčanom 🙂 Ďalšou špecialitou sú zásuvky, čiže nemusíte sa báť že sa vám vybije mobil a nenájdete cestu späť na hotel. A akoby nie, výborný výhľad na Madrid, nie z takej výšky ako v predchádzajúcich prípadoch, ale zato autentickejší, na strechy a terasy štvrti Malasaña, v ktorej sa nachádza.

El viajero

“Milujúc štvrť La Latina a Madrid od roku 1994”, píšu na svojej stránke. Ďalšia z terás zapadajúca skôr do kategórie hipster. Je síce len na treťom poschodí, ale výhľad na kupolu baziliky Francisca Veľkého, ktorá je treťou najväčšou kresťanskou kupolou na svete je nenapodobiteľný. Okrem drinkov ponúkajú aj pinchos, tapas a pizzu. Pozor však na otváracie hodiny, od pondelka do stredy je terasa zatvorená.

Gymage

Na (námestí) vynechať Plaza de la Luna, kúsok od zastávky Callao, nájdete terasu Gymage. Jej meno súvisí s fitnesscentrom, ktoré je o poschodie nižšie. Poskytuje výhľad na kostol Svätého Martina a je otvorená celé poobedie až do noci. Umelý trávnik s kreslami, reštauračné stoly pod krištáľovou polostrechou a bazén, to všetko nájdete na terase Gymage.

Terraza del Poniente

Ak chceme pokryť celé centrum Madridu, nemôžeme zo zoznamu vynechať túto terasu v hoteli EXE, len na krok od monumentálnej budovy (vzdušnej armáady) letectva na námestí Moncloa. Slnko zapadajúce poza Sierra de Guadarrama, bazén a drink v ruke, čo viac si človek môže priať. Okrem drinkov majú v ponuke aj studené jedlá (tanier so španielskymi šunkami a syrmi, peruánske ceviche alebo nachos s guacamole).

The Roof

Priamo na hlavnom námestí štvrte Barrio de las Letras, na samom vrchu hotela ME Madrid, nájdeme ďalšiu z terás, ktoré siahajú takmer do neba. Tu to funguje trochu inak: (a teda že) pred vstupom, alebo lepšie povedané výstupom, budete musieť zaplatiť 12 € (15 € cez víkend) a v cene je zahrnutý 1 nápoj a nezameniteľný výhľad na námestie Plaza de Santa Ana. V noci sa priestor krásne osvetlí a ponorí do hudby z produkcie španielskych a medzinárodných DJov.

Gourmet experience Corte Inglés

Sieť obchodných domov Corte Inglés ráta s priestormi nazvanými Gourmet Experience, ktoré spájajú degustáciu a predaj produktov vysokej kvality. Navyše, v Corte Inglés pri zastávke Callao sa tento priestor nachádza na 9. poschodí, takže sa tu oplatí zastaviť, aj keď nie ste práve gurmáni. Z terasy sa vám naskytne výhľad na ulicu Gran Vía, Kráľovský palác, Kráľovské divadlo, Katedrálu Almudena a kilometre zelene parku Casa de Campo. Práve odtiaľto si môžete urobiť najlepšiu fotku preslávenej madridskej budovy Capitol z roku 1933 Capitol (to je tá čo má navrchu nápis Schweppes), .

Categories: romantika

Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: