Madrid je španielska metropola, v ktorej žijú viac ako 3 milióny ľudí. V prípade, že hovoríme o celej aglomerácii, počet obyvateľov sa šplhá k 7 miliónom. Mnohí turisti strávia celý svoj pobyt v úzkych uličkách historického centra a možno ani netušia, že Madrid má aj finančnú štvrť a dokonca aj hory! Keď ho chcete vidieť z nadhľadu a dať si pri tom nejaký drink, rooftop bary v Madride sú pre vás ako stvorené. Vo väčšine z nich si budete musieť dať niečo na pitie, ale niektoré budete môcť za poplatok navštíviť bez toho, aby ste si niečo objednali. Na iných sa dokonca môžete aj najesť.

Rooftop bar La Terraza del Urban

Urban bol prvým hotelom, ktorý otvoril svoj rooftop bar pre širokú verejnosť. Práve preto je aj prvým na mojom zozname. Ide o jednu z najlepších terás vo štvrti Barrio de las Letras a na svoje si príde každý. Barové stoličky, kreslá, váľandy, tuli vaky a dokonca aj malý bazén! Okrem klasických koktejlov, vyše tridsiatich druhov gin-tonicov a šampanského tu každý rok prídu s originálnym nápadom. Tentoraz to boli koktejly s japonským vínom saké. Dá sa tu aj najesť, ale pripravte si peňaženku. Na druhej strane – gastronomický zážitok zaručený.

Rooftop bar De Madrid al cielo

výhľad na Madrid z hotela Riu, ktorý patrí medzi najlepšie rooftop bary v Madride

V Madride síce máme mnohé rooftop bary, ale žiaden z nich neponúka taký fantastický výhľad ako ten, ktorý sa nachádza v hoteli Riu. Vstupné je 5 € pred 18:00 a 10 € neskôr. Vidieť celé mesto z takej výšky je zážitok, ktorý by ste si počas vašej dovolenky v Madride nemali nechať ujsť. Navyše, terasa má výhľad 360 stupňov a nachádza sa vo výške 170 metrov. Uvidíte nielen Gran Víu, Kráľovský palác a lesopark Casa de Campo, ale aj mrakodrapy na severe Madridu a pohorie Sierra de Guadarrama. Tento rooftop bar bol otvorený v auguste 2019 a drinky, ktoré tu ponúkajú sú najvyššej kvality.

Rooftop bar v hoteli de las Letras

Nech vás nepomýli meno tohto hotela. Nenachádza sa vo štvrti Las Letras, ale v hoteli Iberostar priamo na vibrujúcej ulici Gran Vía. Na Gran Vii nájdeme viaceré rooftop bary, ktoré môžu byť dobrým nápadom po vyčerpávajúcich nákupoch. Z terasy na siedmom poschodí sa vám naskytne výhľad na najvýznamnejšie budovy Madridu. Oproti iným terasám nezvykne byť taká preplnená a kokteil s tapasom si budete môcť vychutnať relatívne v kľude. Špecialitou je mojito a Gin & Tonic.

Picalagartos sky bar

Ďalšia terasa na ulici Gran Vía, konkrétne v hoteli NH Collection. Na mieste, kde sa stretávajú ulice Montera a Hortaleza, oproti jednému z prvých mrakodrapov v Európe, edificio Telefónica. Z rooftop baru na ôsmom poschodí uvidíte more madridských striech, pričom protagonistom zostáva najrušnejšia ulica Madridu. Reštaurácia má v ponuke mäso aj ryby, rôzne predjedlá a taktiež dezerty. Picalagartos je super aj v prípade, že si chcete dať len nejaký drink, pretože jeho kreslá sú naozaj pohodlné. Terasa je otvorená všetky dni v týždni od 17:00 a reštaurácia od 20:00, počas víkendov aj v čase obedov (13:00 – 17:00).

Drink v rooftop bare Picalagartos v Madride

Círculo de Bellas Artes

Budova Círculo de Bellas Artes je jednou z najstarších kultúrnych inštitúcií v Madride. Najviac návštevníkov však láka terasa (azotea) na jej vrchu. Odtiaľto má človek fantastický výhľad na budovu Metrópolis, Gran Víu, ulicu Alcalá a Palacio de Cibeles. Na rozdiel od väčšiny iných terás sem môžete vyjsť za 5€ čisto iba kvôli výhľadu. Kto by však chcel, má možnosť dať si drink a tapas. V prípade rezervácie stola a konzumácie vám vstup bude odpustený. Táto terasa bola jednou z prvých, ktorá po karanténe otvorila. Dá sa na ňu ísť medzi 12:00 a polnocou každý deň, cez víkend môžete zostať až do 2:30 ráno.

Gourmet experience Corte Inglés

Obchodné domy siete El Corte Inglés majú priestory nazvané Gourmet Experience. Spája sa v nich predaj produktov vysokej kvality s degustáciou v rôznych stánkoch. Rooftop bary Gourmet Experience sa nachádzajú v rôznych štvrtiach Madridu. Jeden z nich je priamo v centre, pri zastávke metra Callao. Z terasy na 9. poschodí uvidíte ulicu Gran Vía, Kráľovský palác, Kráľovské divadlo, Katedrálu Almudena a kilometre zelene v lesoparku Casa de Campo. Vstup je zadarmo a pre množstvo stánkov tu funguje self service, takže sa tu môžete zastaviť bez toho, aby ste si niečo objednávali. Práve odtiaľto je krásne vidieť preslávenú madridskú budovu Capitol z roku 1933, ktorá má navrchu nápis Schweppes. Tento výhľad na Madrid je súčasťou Top prehliadky Madridu.

výhľad z terasy Gourmet Experience, ktorá patrí medzi najlepšie rooftop bary v Madride

Rooftop bar v hoteli Indigo

Objednajte si drink v bare na 11. poschodí, a choďte si ho vychutnať na terasu na 12. poschodí. Hovorí vám niečo pojem infinite pool? Nie všetky rooftop bary v Madride ho majú. Bazén, ktorý akoby končil priamo v nebi je súčasťou terasy hotela Indigo. Ak si návštevu časovo dobre naplánujete, užijete si prekrásny západ slnka. Čo sa týka nápojov, na výber máte takmer 100 rôznych koktejlov. Ak nepôjdete len na kávičku, pripravte si aspoň 10 €.

Doñaluz

Z rooftop baru Doñaluz budeš mať námestie Puerta del Sol priamo pred očami. Priestor nie je veľmi veľký, ale pokojný a ponúka pohľad na nádherný západ slnka. Je vynikajúci na večeru alebo drinky. Môžete tu ochutnať peruánske ceviche, venezuelské arepas alebo mexické tacos a pre milovníkov španielskej gastronómie kvalitné hovädzie steaky. Počas pracovného týždňa otvára len večer po 17:00, ale cez víkend sa sem dá ísť aj na obed. Majte však na pamäti, že v Španielsku sa skôr ako o 13:00 neobeduje!

Casa Suecia

Jedna z posledných rooftop barov v Madride, ktoré som objavila, sa nachádza v hoteli NH Collection Suecia. Hneď vedľa terasy Círculo de Bellas Artes, ktorú už pozná toľko ľudí, že je zväčša totálne preplnená. Casa Suecia okrem nádherného výhľadu a miešaných drinkov za 12 € medzi 13:00 a 16:00 ponúka aj veľmi výhodné obedové menu za 15 €. Môžete si tu pochutiť na hamburgeri alebo mexickom menu s nachos, guacamole a 3 rôznymi tacos. Pivo, víno alebo nealko je, samozrejme, v cene tiež. Drink alebo menu vám zaúčtujú pri vstupe do hotela.

Rooftop v hoteli The Room Mate Oscar

Ďalšia terasa, na ktorej môžete popíjať drink s nohami namočenými v bazéne sa nachádza vo štvrti Chueca. Ako som spomínala, niektoré rooftop bary ponúkajú len obmedzený výhľad. Z terasy na vrchu hotela Room Mate Oscar ale uvidíte Madrid zo všetkých strán. Po prehliadke Madridu si oddýchnite na stoličkách, gaučoch alebo dokonca na posteliach. Máte na výber! V zime sa zase nemusíte obávať chladu, pretože terasa je vybavená transparentnými panelmi a vyhrievacím systémom. Objednajte si jeden z tridsiatich koktejlov, a keď začne hrať hudba, nehanbite sa a zatancujte si! Jediné, s čím treba rátať, je cena koktejlov…

Rooftop bar El viajero

Niektoré rooftop bary v Madride, ako napríklad El Viajero vo štvrti La Latina, vznikli už v minulom storočí. Nie je vo výškach ako iné madridské rooftop bary, a teda neponúka výhľad na strechy. Pri západe slnka ale nadobúda neuveriteľné čaro. Nebo nad Bazilikou Františka Veľkého sa zafarbí do oranžovo-fialova a vy si budete môcť vychutnať víno, pivo alebo čapovaný vermut. Okrem drinkov ponúkajú aj rôzne španielske špeciality. Pozor však na otváracie hodiny, v pondelok je terasa zatvorená.

výhľad z terasy el viajero

Rooftop bar Gymage

Na námestí Plaza de la Luna, kúsok od zastávky Callao, nájdete terasu Gymage. Nachádza sa na vrchu budovy, v ktorej nájdete fitness centrum, spa, divadlo, obchod a reštaurácie. Z rooftop baru Gymage sa vám naskytne výhľad na kostol Svätého Martina, Gran Víu a budovu Torre de Madrid. Môžeš si tu dať buď len drink, alebo sa reálne navečerať: huevos rotos, krokety, šaláty, ale aj sushi, hamburgery, steaky a dezerty. Môžete sem zájsť počas celého poobedia až do noci a užiť si umelý trávnik s kreslami, reštauračné stoly pod krištáľovou polo strechou a dokonca aj bazén.

Rooftop bar The Penthouse

Priamo na hlavnom námestí štvrte Barrio de las Letras, na samom vrchu hotela ME Madrid, nájdeme ďalšiu z terás, ktoré siahajú takmer do neba. Pred vstupom budete musieť zaplatiť 12 € (cez víkend 15 €). V cene je zahrnutý 1 nápoj a nezameniteľný výhľad na námestie Plaza de Santa Ana. V noci sa priestor krásne osvetlí a ponorí do hudby z produkcie španielskych a medzinárodných DJ-ov.

Sky Moncloa

Ak chceme pokryť celé centrum Madridu, nemôžeme zo zoznamu vynechať túto terasu v hoteli EXE, len na krok od monumentálnej budovy leteckej armády na námestí Moncloa. Slnko zapadajúce za Sierra de Guadarrama, bazén a drink v ruke, čo viac si človek môže priať. Okrem nápojov majú v ponuke aj studené predjedlá, ako napríklad tanier so španielskymi šunkami a syrmi, peruánske ceviche alebo nachos s guacamole.

Toto je ale len zlomok rooftop barov, ktoré v Španielskej metropole nájdete. Ďalšími terasami v Madride, o ktorých som počula samé dobré veci sú: Nice to meet you vedľa hotela Riu, Terraza Cibeles na madridskej radnici Palacio de Cibeles, Picos Pardos Sky Lounge vo štvrti Salamanca alebo Taberna Puertasol na rovnomennom námestí priamo v srdci Madridu.

Poznáte madridské rooftop bary? V nejakom ste boli? Ktorý je váš obľúbený? Dajte nám vedieť v komentári 🙂


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, vyštudovaná psychologička, ktorá žije v Madride už 9 rokov. V roku 2016 odišla z korporátnej HR práce a začala sa venovať sprevádzaniu. V roku 2017 vytvorila web Madridčanka a pod tlakom pandémie vytvorila s maželom Luisom online školu španielčiny Your Spanish Friend. Má rada šport, španielsky temperament, pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. Je to zvedavec, ktorý sa o Madride stále niečo nové učí.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *