…alebo…

Kam si večer vyraziť

Café el Despertar

Calle de la Torrecilla del Leal, 18, 28012 Madrid

Café El Despertar v časti Anton Martín sa od roku 1981, kedy bolo otvorené, vypracovalo na jednu z najlepších kaviarní so živou hudbou v Madride.  Od Štvrtka do Nedele si tu môžte prísť vypočuť rôznorodú hudbu, na svoje si však prídu najmä milovníci jazzu. Koncerty stoja od 5 do 10 € a ich program nájdete tu. Prísť si obzrieť výnimočné priestory a dať si niečo na pitie je možné vo večerných hodinách počas celého týždňa.

Café Barbieri

Calle del Ave María, 45, 28012 Madrid

Tento lokál so živou hudbou sa nachádza vo štvrti Lavapiés a je jedným z najstarších v Madride. Mesto mu zato dokonca udelilo titul. Od roku 1902 kedy Café Barbieri otvorilo svoje brány sa zmodernizovalo, ale s mramorovými stolmi a karmínovými pohovkami si zachováva nádych bohémskeho života, ktorý v Madride panoval začiatkom XX. storočia. Každú noc sa premení na centrum hudby. Swingové pondelky, jazzové utorky, stredy v tónoch flamenka, štvrtkové soul večery, atď. Odporúčam rezervovať si stôl, pretože kaviareň sa často preplní. Vstup je zadarmo, ale je nevyhnutné skonzumovať minimálne 15 €. Okrem kávy, ktorú ponúka od začiatku svojej histórie si tu dnes môžte dať aj niektoré z mnohých pív remeselnej výroby alebo vynikajúcich španielskych vín. Do povinných 15 € zarátajte aj večeru. Vyberte si z klasík španielskej gastronómie ako pisto manchego alebo z medzinárodnej kuchyne.

AC hotel Recoletos

Calle Recoletos 18 Madrid

Tento elegantný, neoklasicistický hotel sa nachádza len pár krokov od námestia Cibeles v srdci Madridu. Počas štvrtkových, niekedy piatkových večerov, ponúka kvalitnú živú hudbu. Pri svetle sviečok a s koktejlom v ruke si tak môžte vychutnať jazz, kubánske rytmy či flamenco…Lístky na koncerty stoja od 8 do 14 € a treba si ich kúpiť vopred cez internet. Program nájdete na tejto stránke.  V Recoletos Jazz Clube sa za 10 – 20 € dá aj navečerať. Šaláty, hamburgery alebo nejaký ten tapas, to všetko nájdete na jedálnom lístku

Bougi Jazz

Calle Barquillo, 29, 28004 Madrid

Tento klub v časti Chueca ponúka živú hudbu od roku 2005 a v roku 2011 bol ocenený ako najreprezentatívnejší priestor nočného života v Madride.  Živý jazz si tu môžte užiť všetky dni v týždni okrem utorkov. Vstupenky na koncerty sa dajú kúpiť cez internet alebo objednať telefonicky a ak si ich rezervujete včas, máte veľkú šancu, že sa vám ujde jedno zo 45 miest na sedenie. Za koncert zaplatíte od 5 do 20 € a ich program môžte nájsť tu. V piatky a soboty po polnoci sa navyše tento priestor premení na tanečný parket s hudbou rozmanitých žánrov. Ak už ste unavení z hitov Rihanny a Justina Biebera, Bogui Dance Club si vás získa.

Triskel Tavern

Calle de San Vicente Ferrer, 3, 28004 Madrid

V tomto bare, len na skok od zastávky metra Tribunal, sa každý štvrtok o 22:00 “otvorí mikrofón” pre každého, kto chce ukázať svoj talent. Predominujú amatérski hudobníci, ale možno sa na pódium postaví aj nejaký komik alebo básnik. Nečakajte teda Bobba Dylana alebo Jima Carreyho, ale berte do úvahy, že vstup je zadarmo. Triskel je typický írsky pub, takže milovníci piva si prídu na svoje.

Categories: hudba

Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: