Madrid je mesto, ktoré nikdy nespí. Každý deň sa tu konajú stovky rôznych divadelných, ale aj hudobných predstavení. Keď si v tejto metropole chcete užiť nočný život, ale diskotéky vás nelákajú, nasledujúce kaviarničky a bary vám ponúknu to, čo hľadáte: koncerty v Madride.

Café el Despertar

Calle de la Torrecilla del Leal, 18, 28012 Madrid

Café El Despertar v časti Anton Martín sa od roku 1981, kedy bolo otvorené, vypracovalo na jednu z najlepších kaviarní so živou hudbou v Madride.  Od štvrtka do nedele si tu môžete prísť vypočuť rôznorodú hudbu, na svoje si však prídu najmä milovníci jazzu. Koncerty v Café el Despertar v Madride stoja od 5 do 10 € a ich program nájdete tu. Prísť si obzrieť výnimočné priestory a dať si niečo na pitie je možné vo večerných hodinách počas celého týždňa.

Koncerty v Café Barbieri v Madride

Calle del Ave María, 45, 28012 Madrid

Tento lokál, ktorý sa nachádza vo štvrti Lavapiés je jedným z prvých, ktorý začal ponúkať koncerty v Madride. Mesto mu zato dokonca udelilo titul. Od roku 1902 kedy Café Barbieri otvorilo svoje brány sa zmodernizovalo, ale s mramorovými stolmi a karmínovými pohovkami si zachováva nádych bohémskeho života, ktorý v Madride panoval začiatkom XX. storočia. Každú noc sa premení na centrum hudby. Swingové pondelky, jazzové utorky, stredy v tónoch flamenka, štvrtkové soul večery, atď. Odporúčam rezervovať si stôl, pretože kaviareň sa často preplní. Vstup je zadarmo, ale je nevyhnutné skonzumovať minimálne 15 €. Okrem kávy, ktorú ponúka od začiatku svojej histórie si tu dnes môžte dať aj niektoré z mnohých pív remeselnejs výroby alebo vynikajúcich španielskych vín. Do povinných 15 € zarátajte aj večeru. Vyberte si z klasík španielskej gastronómie ako pisto manchego alebo z medzinárodnej kuchyne.

AC hotel Recoletos

Calle Recoletos 18 Madrid

Tento elegantný, neoklasicistický hotel sa nachádza len pár krokov od námestia Cibeles v srdci Madridu. Počas štvrtkových, niekedy piatkových večerov, ponúka kvalitnú živú hudbu. Pri svetle sviečok a s koktejlom v ruke si tak môžte vychutnať jazz, kubánske rytmy či flamenko. Lístky na koncerty v hoteli AC Recoletos v Madride stoja od 8 do 14 € a treba si ich kúpiť vopred cez internet. Program nájdete na tejto stránke.  V Recoletos Jazz Clube sa za 10 – 20 € dá aj navečerať. Šaláty, hamburgery alebo nejaké tie tapas, to všetko nájdete na jedálnom lístku.

Triskel Tavern

Calle de San Vicente Ferrer, 3, 28004 Madrid

V tomto bare, len na skok od zastávky metra Tribunal, sa každý štvrtok o 22:00 “otvorí mikrofón” pre každého, kto chce ukázať svoj talent. Predominujú amatérski hudobníci, ale možno sa na pódium postaví aj nejaký komik alebo básnik. Nečakajte Bobba Dylana alebo Jima Carreyho, ale berte do úvahy, že vstup je zadarmo. Triskel je typický írsky pub, takže milovníci piva si prídu na svoje.


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, vyštudovaná psychologička, ktorá žije v Madride už 9 rokov. V roku 2016 odišla z korporátnej HR práce a začala sa venovať sprevádzaniu. V roku 2017 vytvorila web Madridčanka a pod tlakom pandémie vytvorila s maželom Luisom online školu španielčiny Your Spanish Friend. Má rada šport, španielsky temperament, pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. Je to zvedavec, ktorý sa o Madride stále niečo nové učí.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *