…alebo…

ako sme si užili víkend so Zuzkou

Zuzka ma prišla navštíviť len asi dva mesiace po mojom príchode do Madridu. Bola mojím prvým hosťom a ja som sa veľmi tešila. Okrem poukazovania tých najdôležitejších miest Madridu, akými sú Sol, Gran Vía, Plaza de Cibeles a Plaza Mayor….

….som jej urobila zopár cool profiloviek v Parku Retiro…..

park v madride
park-retiro-v-madride

a na kopci pri Templo de Debod z ktorého je vynikajúci výhľad na Kráľovský palác….

templo de debod
vyhlad-na-kralovsky-palac

Ďalší deň sme venovali športu, na korčuliach a bicykli sme spolu s Luisovými kamarátmi prešli celú promenádu popri rieke Manzanares (6 kilometrov od Príncipe Pío až po Matadero ), ktorú vytvorili v roku 2010.

prechadzka popri rieke
rieka-Manzanares-v-Madride

Na ceste domov (ďalších 8 km) sme sa ešte zastavili vo vlakovej stanici Atocha, ktorá je plná paliem. Skončili sme teda riadne unavené…..

Atocha
vlakova-stanica-v-Madride

Počas víkendu nám ostal čas aj na nákupy vo štvrti La Latina, kde sa každé nedeľné dopoludnie (v španielsku toto znamená do tretej poobede) organizujú blšie trhy El Rastro. Naobedovali sme sa v typickej sandwichárni El Capricho de Extremeňo, ktorá síce nemá miesta na sedenie, ale ponúka vynikajúce obložené chlebíčky za rozumnú cenu (2.50 – 3 €).

blsie-trhy-El-Rastro

Deň, aj naše potulky Madridom sme ukončili pri býčej aréne Plaza de Toros.

Las Ventas
bycia-arena-v-Madride
Categories: Uncategorized

Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: