….alebo….

Ideálne s deťmi v Madride

Na rozlohe 20 hektárov nájdete vyše 500 druhov zvierat z celého sveta! Zoo je rozdelená podľa kontinentov. V Afrike nájdete napríklad žirafy, šimpazy, ťavy a zebry, v Ázii bengálskeho bieleho tigra, malayského tapíra a medveďa, pandy a ázijského slona a levy.

Súčasťou ZOO je dokonca aj 2000 m2 veľké akvárium. Prejdite 18 metrovým tunelom a pozorujte žraloky a korytnačky zblízka. Nájdete tu aj morské koníky a vyše 200 druhov rýb. V delfináriu alebo vo voliére si užijete nezameniteľné shows týchto zaujímavých zvierat. V pavilóne Misteriózna príroda sa oboznámite s plazmi a obojživelníkmi.   

Koľko vás to bude stáť?

Ak si kúpite lístky dopredu, vyjdu vás lacnejšie. Na lístku pre dospelého (viac ako 8 rokov) ušetríte vyše 5 € na na lístku pre deti 3 €. Online si dokonca môžte kúpiť rodinné lístky s obedovým menu v reštaurácii Zoo.

Online odNa mieste
Dospelý (8-64 rokov)17,90€23,30€
Dieťa (3-7 rokov)15,90€18,90€
Vstup + menús 2 dospelí a 1 dieťa (3 a 7 rokov)87,00€
Vstup + menús 2 dospelí a 2 deti (3 a 7 rokov)108,00€
Vstup + menús 2 dospelí a 3 deti (3 a 7 rokov)127,00€

Ako sa dostanete do ZOO?

Ako píšem v článku o lanovke Teleférico, jedným zo spôsobov ako sa dostať do ZOO z mesta je zviesť sa lanovkou ponad rieku Manzanares potom kráčať naprieč Casa de Campo a dýchať čerstvý vzduch cca 25 minút.

Kedy tam môžete ísť?

Zoo je otvorená celý rok, od 11 do 17:30 určite, cez víkendy o pol hodinku skôr otvárajú a o pol hodinku neskôr zatvárajú a na jar a v lete sú otváracie hodiny tiež určite dlhšie 🙂 Keď budú na oficiálnej stránke konkrétne informácie, aktualizujem info v tomto článku…Alebo ak si nie ste istí, napíšte mi 🙂


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: