…alebo…

Z Madridu do neba

Ak je ešte stále v móde “Keď budem veľký chcem byť astronautom”, návšteva madridského Planetária vašich malých zvedavcov určite poteší. Okrem expozícií a projekcií ponúka aj interaktívne dieľne pre deti, v ktorých budú môcť pomocou teleskopu vystopovať rôzne hviezdy alebo sa pomocou hier naučiť ako “Slnko putuje po vesmíre”.

Koľko vás to bude stáť?

Prehliadka audiovizuálnych expozícii je zadarmo a za projekcie zaplatíte 3,60 € ak máte viac ako 14 a menej ako 65 rokov, v opačnom prípade vás to vyjde 1,65 €.

Ako sa tam dostanete?

Zo zastávky “Arganzuela-planetario” šedej linky metra číslo 6 je to len pár minút chôdze.

Kedy tam môžete ísť?

Od utorka do piatku od 17 do 19:45 a cez víkendy a štátne sviatky od 11:00 do 13:45 a poobode od 17:00 do 20:45.


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: