…alebo…

Výhľad na Madrid

Od roku 1969 v Madride funguje lanovka, ktorá spája centrum mesta s obrovským parkom, alebo možno priam až lesom Casa de Campo. Odvtedy prepravila vyše 8 miliónov pasažierov.

Počas 11 minút cesty budete mať možnosť vidieť Kráľovký palác, výškové budovy na Plaza Espaňa alebo Gran Vií, rieku Manzanares, veže Faro de Moncloa a Pirulí ale aj vyše 200 metrové mrakodrapy 4 torres z úplne iného uhla pohľadu. Vo výške 40 metrov nad zemou budete mať Madrid ako na dlani! Kabíny sú prikryté, takže žiadne počasie nezabráni aby ste si tento výnimočný výhľad užili.

Keďže finálna zastávka sa nachádza 16 minút pešo do Lunaparku, 26 minút do ZOO a 20 minút k jazeru, kde sa dá prenajať loďka, kúpiť si jednosmerný lístok na lanovku a stráviť popoludnie v jednom zo spomínaných parkov môže byť celkom dobrý nápad. 

Detský kútik Pumba a Reštaurácia

Ak si myslíte že nebudete mať na ZOO alebo lunapark čas, deti sa určite potešia detskému kútiku Pumba na konečnej zastávke lanovky v Casa de Campo. Vy sa medzitým môže naobedovať a po čase sa vrátiť lanovkou naspäť do centra. Pumba je 80 m2 veľký okruh pre deti s tunelmi, tobogánmi, mostami a dokonca aj bazénom s farebnými guličkami. Je určený pre deti od 2 do 12 rokov, a cena je 3 € na polhodinu a 5,50 € na hodinu.

Kde nasadnúť na Teleférico?

V parku Parque de Oeste, 7 minút chôdze od zastávky metra Arguelles, alebo 10 minút z námestia a zastávky Plaza de Espaňa, sa nachádza nástupište na tento originálny spôsob dopravy, Teleferico de Madrid.

Koľko vás to bude stáť?

Cena za jednosmerný lístok je 4,50 € a za obojsmerný lístok 6 €.

Deti do 4 rokov sa môžu zviesť zadarmo! 🙂 Pre deti od 4 – 12 rokov a seniorov nad 65 rokov stojí jednosmerný lístok 4 € a obojsmerný 5 €.

Kedy tam môžete ísť?

Teleferico je otvorené cez víkend 12 – 13 mája, celý týždeň od 14 do 20 mája a cez víked 26 – 27 mája, od 12:00 do 20:00. Na jún a ďalšie mesiace ešte otváracie hodiny nie sú známe, ale keď sa bude blížiť dátum vašej návštevy Madridu, napíšte mi a ja vám to vyzistím 🙂


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: