…alebo…

Hurá na kolotoče

Ukážte mi prstom jedno dieťa, ktoré nemiluje kolotoče. Na Slovensku si ich ale užije asi len v špeciálnych dátumoch, keď do vášho mesta príde jarmok…Zopár mickey mousových kabínok ktoré chodia dokola, autíčka na elektrických drátoch, možno nejaké tie lanovkové sedačky….

K 20 hektárom nekončiacej zábavy v Madridskom lunaparku sa to ale prirovnať nedá! Jeho obrovská horská dráha je vidieť z egyptského chrámu Templo de Debod alebo z nástupišťa na Teleférico v centre Madridu. Vyše 30 atrakcií je tu rozdelených do niekoľkých zón a v každej z nich nájdete aj reštauráciu. Po parku sa prechádzajú aj SpongeBob a jeho kamaráti, takže o fotky máte postarané 🙂

Koľko vás Madridský lunapark bude stáť?

Online odNa mieste od
Dospelý (viac ako 140 cm)19,90€31,90€
Dieťa ( medzi 100 a 140 cm)19,90€24,90€
Senior (+ 60 rokov)19,20€19,20€
Menej ako 100 cm*0,00€

Ako sa dostanete do lunaparku?

Ak pôjdete z centra, odporúčam vám nastúpiť na Plaza de Espaňa na tmavomodrú linku metra číslo 10 a vystúpiť na zastávke Batán. Odtiať budete musieť kráčať 8 minút ku bráne Lunaparku. Ďalšou možnosťou je v Parque de Oeste nastúpiť na Teleférico a z konečnej zastávky v Casa de Campo kráčať 16 minút.

Kedy tam môžete ísť?

Lunapark je otvorený celý rok, cez zimné víkendy od 12 do 19 a od marca do 21. V máji začínajú otvárať aj dni počas pracovného týždňa a v soboty predlžovať otváracie hodiny až do 22. Počas letných prázdnin v júli a auguste je lunapark otvorený všetky dni v týždni, od 12 do polnoci. Alebo ak si nie ste istí, napíšte mi 🙂


Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: