Ľudia si častokrát myslia, že dovolenka vo veľkomeste je pre deti nezaujímavá. Madrid je však mesto, ktoré si užijete, aj keď ho navštívite s deťmi. Aj vy ste od vašej ratolesti už niekedy počuli vetu “Keď budem veľký, chcem byť astronautom”? V tom prípade je návšteva madridského planetária vynikajúci nápad, ktorý vašich malých zvedavcov určite poteší. Madridské planetárium ponúka interaktívne expozície, audiovizuálne projekcie a dokonca aj interaktívne dielne pre deti. V planetáriu budú vaše deti môcť pomocou teleskopu vystopovať rôzne hviezdy alebo sa prostredníctvom hier naučiť ako “Slnko putuje po vesmíre”.

Koľko vás planetárium bude stáť?

Madridské planetárium ponúka prehliadku audiovizuálnych expozícii zadarmo. Ak si budete chcieť pozrieť aj nejakú projekciu, ako dospelý zaplatíte 3,60 € a pre deti a dôchodcov je cena len 1,65 €. Madrid s deťmi teda vôbec nemusí byť drahý.

Ako sa tam dostanete?

Do madridského planetária sa dostanete len po pár minútach chôdze zo zastávky “Arganzuela-planetario”. Táto zastávka sa nachádza na šedej linke metra číslo 6. Ak neviete, ako metro v Madride funguje alebo aký cestovný lístok potrebujete, ak chcete Madrid navštíviť s deťmi, prečítajte si článok doprava v Madride. Nájdete v ňom aj plánik metra na stiahnutie.

Kedy môžete ísť do planetária?

Tento plán v Madride s deťmi si môžete užiť ktorýkoľvek deň okrem pondelka. Od utorka do piatku je madridské planetarium otvorené od 17 do 19:45. Cez víkendy a štátne sviatky doobeda medzi 11:00 a 13:45 a poobede medzi 17:00 a 20:45. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke planetária.

Planetárium ale nie je jediné miesto v Madride, ktoré si vaše deti užijú. Kam vám ešte odporúčam ísť, ak sa do Madridu chystáte s deťmi? Prečítajte si ďalšie články v kategórii pre celú rodinu na tejto stránke


Avatar

Alex

Alexandra je Bratislavčanka, ktorá žije v Madride už 6 rokov. Sprevádzaniu sa venuje od roku 2016, kedy odišla z korporátnej HR práce a rozhodla sa nasledovať svoj sen. Po španielsky sa naučila cez letné prázdniny počas vysokej školy, ktoré tri roky po sebe strávila v Španielsku: na Gran Canarii, v Malage a na Malorke. Počas školského roku si španielčinu zlepšovala komunikáciou s erasmus študentmi v Bratislave a pomohli jej aj pesničky od Melendiho a filmy od Almodovara. A samozrejme Madridčan, s ktorým už 7 rokov zdieľa život.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *