Ako z letiska?

….alebo…

Pristál som na letisku v Madride a teraz čo?

Máte niekoľko možností…..

TAXÍK

Ako som už spomínala, je to najpohodlnejší spôsob ako sa dostať z letiska kamkoľvek do mesta.  Na druhej strane je to však aj spôsob najdrahší. Stabilná cena 30 € platí na jazdy na akékoľvek miesto vo vnútri M-30, čo je okružná diaľnica okolo Madridu. Ak sa vaše ubytovanie nachádza z vonkajšej strany M-30 a cesta z letiska je tam kratšia ako 10 km, zaplatíte 20 €, za každý dodatočný km potom 1 € naviac.  Na letisku vždy stojí kopec taxíkov.

METRO

Nasledujúc  na letisku tabuľky „metro“ dorazíte na stanicu, z ktorej chodí ružové metro číslo 8, ktoré spája letisko s Madridom. Záleží na tom, kde máte hotel, ale rátajte, že cesta vám bude trvať 30 minút až 1 hodinu a že pravdepodobne budete musieť prestupovať. K cene bežného lístka budete musieť doplatiť 3 €, takže táto cesta vás bude stáť 4,5 – 5 €  v závislosti od počtu zastávok. Chodí od 6 ráno do 01:30 v noci.

AutOBUS

Keď vyjdete z letiska na ulicu, pravdepodobne budete stáť priamo na zastávke autobusu.  Ak sa váš hotel nachádza v blízkosti stanice Avenida de América, môžete nastúpiť na bežný mestský autobus číslo 200. Chodí od cca 5-tej ráno do 23-tej večer a cesta netrvá dlhšie ako pol hodinu. Tu si môžte stiahnuť jeho cestovný poriadok  a v prípade akýchkoľvek otázok ma môžte kontaktovať.

Ak sa vaše ubytovanie nachádza v blízkosti námestí Cibeles alebo Atocha v centre Madridu, alebo v blízkosti ulice O´Donnell, použite autobus aeropuerto express. Má len tieto 3 zastávky a chodí celú noc. Priamo u vodiča zaplatíte 5 € a za pol hodinu ste na Cibeles. Tu si môžte stiahnuť jeho cestovný poriadok.